16 Mart 2024

Güzel bir işbirliği

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VE MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, ERCİYES ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ TARAFINDAN SÖYLEŞİ PROGRAMIN KONUĞU OLARAK ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETİM ÜYELERİ İLE SOHBET ETTİ.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından söyleşi programın konuğu olarak öğrenciler ve öğretim üyeleri ile sohbet etti. 
Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde İnovatif Gençler Kulübü Öğrencilerinin düzenlemiş olduğu etkinliği iştirak eden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, özellikle sanayi bölgeleri, üretim alanları olan bir şehirde Mühendislik eğitimin ayrı bir önem kazandığını ve teknoparklar ile bu işbirliğinin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi girişinde öğrenciler tarafından karşılanan Başkan Memduh Büyükkılıç; “Geleceğimizin emaneti Türkiye’yi 2023-2053-2071 hedeflerine taşıyacak ufuklu gençlerimizle gerçekleştirdiğimiz ve tecrübelerimizi paylaştığımız söyleşinin hem şahsım hem de gençlerimiz için son derece verimli olduğuna inanıyorum. Medeniyetler şehri Kayseri 4 üniversitesi 70 binden fazla üniversite öğrencisi ile üniversiteler şehridir. Yeni dönemde gençlerimiz ve özellikle üniversite öğrencileri için çok özel projelerimiz var. Hepsini birer birer hayata geçireceğiz. İnovatif Gençler Kulübümüze, çok değerli akademisyenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. 
Başkan Memduh Büyükkılıç, katılımcı öğrencilerin sorularına kendi yaşamından örnekler vererek cevaplandırdı ve öğrencilerle ayrı ayrı sohbet ederek tecrübelerini ve anılarını paylaştı. 

Yazarlarımızın diğer yazıları için tıklayınız.
follow me