16 Mart 2024

Geleceği Kocasinanlılar belirliyor

n İlçenin geleceğini Kocasinan sakinleriyle belirleyen Kocasinan Belediyesi, ilçeye yapılması düşünülen hizmetler hakkında anket çalışması yaptırıyor. Vatandaşların memnuniyetini artırmak ve hizmet kalitesini yükseltmek için anket çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Kocasinan Belediyesi, yapılacak hizmetleri vatandaşların istek ve taleplerine göre şekillendiriyor. Bu doğrultuda Kocasinan Belediyesi tarafından Yenişehir Mahallesi’ne yapılan Kocasinan Akademi Sosyal Tesisi’nde olması gereken hizmetler hakkında vatandaşlara sorular yönetildi.
Mahallelerin sıkıntılarını mahalle sakinlerinin beklentileri doğrultusunda çözmeye gayret ettiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Her bir mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın iyi ve güzel hizmetlerle buluşturabilmek için var gücümüzle çalışıyor, gayret gösteriyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız yatırımların yanı sıra mahallelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda beklentileri karşılamak adına ilçemize güzellikler farklı projeler üzerinde çalışıyoruz. Özellikle geleceğin Kocasinan’ını inşa etmek için vatandaşlarımızın beklentilerini, isteklerini ve görüşlerini de dinleyerek, Türkiye’ye model olacak örnek projelere imza atıyoruz. Bu kapsamda mahallelerde anketler yaparak, vatandaşların isteği doğrultusunda tesislerimizde kurslar açıyoruz. Özellikle çocuk ve gençlerimiz için spor yapabilecekleri mekanlar oluşturuyoruz. Vatandaşlarımız, bizden ne istiyorsa imkanlar ölçüsünde vatandaşlarımıza bu hizmetleri ulaştırmak için gayret ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Yeni Kocasinan’ı oluşturmak için sosyal odaklı projeler ürettiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın her bir mahallesini adeta dantel işler gibi çalışmalar yaptıklarını belirterek, “156 bin hektar üzerinde 93 mahalleyi kapsayan Kocasinan’a neler yapılabileceği konusunda tek tek projeler oluşturuyoruz. Anketlerin yanı sıra ‘Başkan Sizi Dinliyor’ etkinliğiyle de her bir mahallemizdeki vatandaşımızdan gelen talepleri dinliyor, yatırımlarımızı ona göre şekillendiriyoruz.” diye konuştu.
Öte yandan Geleceğin Kocasinan’ı vatandaşlarla inşa etmek için ‘Fikirleriniz Bizim İçin önemli’ sloganıyla 2020-2024 Yılı Stratejik Plan Vatandaş Katılım anketini başlatan Kocasinan Belediyesi, ortaya çıkacak sonuçlara göre yapılacak yatırımların değerlendirileceği öğrenildi.

Yazarlarımızın diğer yazıları için tıklayınız.
follow me