19 Mart 2023

Büyükşehir, 1 Yılda 10 Bin Sokak Hayvanına Sahip Çıktı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİNCE 1 YILDA 7 BİN 870 SAHİPSİZ SOKAK HAYVANININ MUAYENE VE OPERASYON İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLİRKEN, BİN 570 SAHİPSİZ SOKAK HAYVANI DA SAHİPLENDİRİLDİ. (İHA/KAYSERİ-İHA) Kayseri Büyükşehir Belediyesi, gerek sokak hayvanları gerekse belediyeler bünyesindeki hayvan barınaklarında yer alan hayvanlar için çalışmaları sürdürüyor. Bu çerçevede büyükşehir belediyesi ekiplerince 1 yılda 7 bin 870 sahipsiz sokak hayvanının muayene ve operasyon işlemi gerçekleştirilirken, bin 570 sahipsiz sokak hayvanı da sahiplendirildi.

Büyükşehir Belediyesi, gerek sokak hayvanları gerekse belediyeler bünyesindeki hayvan barınaklarında yer alan hayvanlar için çalışmaları sürdürüyor. Bu çerçevede büyükşehir belediyesi ekiplerince 1 yılda 7 bin 870 sahipsiz sokak hayvanının muayene ve operasyon işlemi gerçekleştirilirken, bin 570 sahipsiz sokak hayvanı da sahiplendirildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentte öncü olduğu hizmetlerin yanı sıra hayvan dostları için de hizmetlerine devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki hayvanlara sahip çıkarak, hayvanlara karşı hassasiyet gösteriyor. 2022 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 bin 870 sahipsiz sokak hayvanının muayene ve operasyon işlemi gerçekleştirildi. Bin 570 sahipsiz sokak hayvanı ise sahiplendirildi. Büyükşehir, yaklaşık 10 bin sokak hayvanına sahip çıkarken, yaklaşık 7 bin 60 sahipsiz sokak hayvanının da kısırlaştırma işlemlerini gerçekleştirdi.