7 Aralık 2022

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, PROJELERİ TAKİP EDİYOR

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri için önemli projeleri Ankara’da takip etmeye devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı Türkiye Belediyeler Birliği toplantısı için Ankara’ya giden Başkan Büyükkılıç, bazı bürokratlarla önemli görüşmelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sık sık vurguladığı “Kayseri işini bilir; ama işini takip etmesini de bilir” sözünü hayata geçirerek şehir için önemli projelerin hızlandırılmasına yönelik görüşmelerine devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Ankara’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı’na iştirak etti ve ardından bazı temaslarda bulundu. 

Başkan Memduh Büyükkılıç, Ankara’daki temasları çerçevesinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin’i ziyaret etti ve Erkilet Havaalanı ile ilgili görüşmelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, DHMİ’nin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na geçerek Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün’ü ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, ziyarette başta Belsin-Şehir Hastanesi raylı sistem hattı olmak üzere bazı projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Başkan Büyükkılıç, raylı sistem hattının ihale sürecinin hızlandırılmasını da istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Ankara’daki temasları çerçevesinde Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Uygun’u da ziyaret ederek bir süre görüştü.

Yazarlarımızın diğer yazıları için tıklayınız.
follow me