17 Mart 2024

Ruhsat sorunu çözüldü

Meslek odalarınca açılan dava nedeniyle imar yönetmeliği ile ilgili yürütmenin durdurulması kararıyla başlayan ruhsat sorunu Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yeni yönetmelik devreye girene kadar proje kontrol ve ruhsatlandırma işlemlerinin önünü açtıklarını söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, imar yönetmeliği ile ilgili yürütmenin durdurulması kararının şehrimizin lokomotif sektörü olan inşaat sektörünü olumsuz bir şekilde etkilediğini ve müteahhitleri bir hayli zor durumda bıraktığını hatırlattı.

Sorunu gidermek için Büyükşehir Belediyesi’nin gerekli çalışmaları yaparak konuyla ilgili düzenlemeyi Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne taşıdığını dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Hazırladığımız düzenleme Büyükşehir Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda değerlendirilmiş ve meclisimizin de onayı ile ruhsat işlemlerinin önünü açacak düzenleme karara bağlanmıştır. Bakanlığımızca yeni yönetmelik yürürlüğe girene kadar proje kontrol ve ruhsatlandırma işlemlerinin önü açılmıştır” dedi.  

Yazarlarımızın diğer yazıları için tıklayınız.
follow me