17 Mart 2024

Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına sergi açıldı

Erciyes Üniversitesi’nde 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin etkinlikleri çerçevesinde Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına sergi açıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda düzenlenen serginin açılışına, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurdan Karasu Gökçe ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. 

Serginin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, serginin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Rektör Çalış, “Bilindiği gibi bu yıl Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı. Dün, Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bununla alakalı bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıda, 2018 yılında aramızdan ayrılan Fuat Sezgin’in bilim hayatına verdiği önemli katkı anlatıldı. İnşallah ülkemizde nice Fuat Sezgin’ler yetişir. Prof. Dr. Fuat Sezgin gerçekten mükemmel bir bilim adamı, günde 17 saat çalışan bir bilim adamı ve asla milliyetinden, milletinden vazgeçmemiş bir bilim adamı. Bu bizim için büyük bir övünç kaynağı. Örnek alacağımız bir kişilik” dedi.

Rektör Çalış, konuşmasının ardından sergideki tüm eserleri gezerek inceledi.

Güzel Sanatlar Fakültesi öğrenci ve öğretim üyelerinin çalışmalarından oluşan 150 eserden oluşan sergi, iki hafta süresince ziyaretçilere açık kalacak.

Yazarlarımızın diğer yazıları için tıklayınız.
follow me