16 Mart 2024

KAYSERİ BAROSU’NDAN DEV ORGANİZASYON

Kayseri Baro Başkanlığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni konu alan Çanakkale Oratoryosu düzenledi. Hınca hınç dolan salonda oturacak yer kalmadı. Oratoryo’yu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile çok sayıda baro başkanı da büyük bir ilgi ile izledi. Siyasilerin de izlediği Oratoryo’nun bazı bölümlerinde izleyicilerden bazılarının zaman zaman gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. 

Kadir Has Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Oratoryo’ya katılım yoğun oldu. Salon hınca hınç dolarken, oturacak koltuk kalmadı. “Geri Dönmeyi Hiç Düşünmediler” başlığıyla sunulan Oratoryo’yu, Kayseri Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, TBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Avukat Sabri Erdal Güngör, TBB Genel Sekreteri Avukat Sabiha Tekin, TBB Denetleme Kurulu Üyesi Avukat Ümit Yüksel, Kayseri Barosu Başkanı Avukat Cavit Dursun, Kırşehir Barosu Başkanı Avukat Mehtap Karaburçak Tuzcu, Sivas Barosu Başkanı Avukat Hacı Yılmaz Demir, Aksaray Barosu Başkanı Avukat Ramazan Erhan Toprak, Nevşehir Barosu Başkanı Avukat Mustafa Necmi Öncül, Kayseri Barosu’na kayıtlı çok sayıda avukat ve vatandaşlar izledi. 

İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİLER

Oratoryo, izleyenleri adeta büyüledi. Oratoryonun etkisi salona da yansıdı ve bazı izleyicilerin zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadığı görülü. Oratoryonun rejisörlüğünü Murat Atak, sahne direktörlüğünü Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Adnan Erbaş, müzik düzenlemesini Murat Çelebi, koreografisini Tuana Sanat Kulübü Kurucusu Turgay Ertunç yaparken, Azerbaycan Devlet Sanatçısı Ankara Devlet Opera ve Balesi Başkorrepetitörü Melahat İsmayılova da oratoryoya katıldı. Oratoryoyu ise, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Tomris Çetinel, Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçıları Nihat Hakan Güney, Ayşe Atak, Özlem Ersönmez, Tiyatro Sanatçısı Ali Karaca anlattı. Ankara Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları Funda Ateşoğlu, Bülent Ateşoğlu, Özgür Savaş Gençtürk, Kamil Kaplan, Emre Akkuş ile Ankara Devlet Türk Dünyası Müzik Topluluğu Sanatçıları Arzu Kurbani, Muhsin Kurbani ile Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçısı Figen Akışık’ın solist olarak katıldığı oratoryoda, orkestra ise Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve TRT’de görev yapan Demet Gökalp, Mustafa Alpaslan, Ayça Doğan, Aykut Köselerli, Cüneyt Kırşan, Dilan Kayacı ve Tevfik Bilen’den oluştu.

Yazarlarımızın diğer yazıları için tıklayınız.
follow me