22 Mayıs 2022

Kayseri protokolünden ’23 Nisan’ mesajları

KAYSERİ PROTOKOLÜ, YARIN KUTLANACAK OLAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI. (İHA/KAYSERİ-İHA) Kayseri protokolü, yarın kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kayseri protokolü, yarın kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Çocuklara özgü dünyada ilk bayram olan 23 Nisan’da, geleceğimizin teminatı, göz bebeğimiz çocuklarımızın bayramını kutluyor, onlara güzel bir dünya bırakılması temennisinde bulunuyorum” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102. Kuruluş Yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 23 Nisan 1920’de Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, Türk halkının egemenliğini tüm dünyaya duyurması dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu anlamlı ve önemli günü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiğini ifade etti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, yılda her gün hatırlanması, gözetilmesi gereken çocukların bayramına ortak olunmasının önemine işaret eden Başkan Büyükkılıç, “Türk milleti bağımsızlık ve egemenlik mücadelesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurarak taçlandırmış, bunu da Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı ile çocuk bayramı olarak süslemiştir. Çocuklar, yapısı itibariyle korunmaya, gözetilmeye ve tabi ki sevilmeye muhtaç olan insanlardır. O nedenle çocuklarımızın aslında her gün korunması, gözetilmesi, onlarla ilgilenilmesi gerekir. En azından yılda bir gün böylesine güzel ve anlamlı bayramda çocuklarımızı gerektiği gibi analım, anlamaya çalışalım. Onları sevelim, kucaklayalım ve bayramlarına ortak olalım” ifadelerinde bulundu.