22 Mayıs 2022

KASKİ’DEN YEŞİLHİSAR’A 11 MİLYON 488 BİN TL’LİK YATIRIM

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılında Yeşilhisar ilçesine 11 milyon 488 bin TL maliyetle altyapı yatırımı yapıldı.

KASKİ Genel Müdürlüğü, sürekli artan şehir nüfusunun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarıyla 2021 yılında da merkez ve ilçelerde sağlıklı altyapının oluşumunda büyük projelere imza attı.

İhtiyaç önceliğine göre belirlenen projeler dâhilinde ilçelerdeki altyapı, KASKİ’nin yaptığı titiz çalışmalarla standartların üzerinde bir yapıya kavuşturuldu. Bu kapsamda Yeşilhisar ilçesinde 2021 yılında geleceğe ışık tutacak önemli projelere imza atıldı.

Karacabey, Mahmudiye, İdris, Fatih, Fevzioğlu, Kuzey, Kovalı, Kuşçu, Kale, Yavuz Selim, Derbentbaşı, Camikebir, Çadırkaya, Keşlik, Erdemli, Köşk, Yenişehir, Cumhuriyet, Yeşiloba, Gülbayır, Musahacılı, Başköy, Güzelöz, İçmece, Kayadibi, Ovaçiftlik ve Keler mahallelerinde 14 bin 117 metre içme suyu şebeke hattı imalatı ve 3 adet sondaj kuyusu için 4 milyon 377 bin 990 TL’lik yatırım yapıldı. 

Soğanlı, Ovaçiftlik, İdris, Yavuz Selim, Fatih, Fevzioğlu, Karacabey, Cumhuriyet, Yeşilova, Beyleryukarı, Çadırkaya, Mahmudiye, Camikebir, Musahacılı ve Kuşçu Mahalleleri 4 Milyon 7 Bin 528 TL değerinde 25.157 metre kanalizasyon şebeke hattına kavuştu. Ayrıca ilçeye 2 Adet İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi için de 3 milyon 103 bin 441 TL değerinde yatırım yapıldı.