24 Ocak 2022

MMO KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL’DAN MÜHENDİSLER GÜNÜ MESAJI.

Makina muhendisleri odası Kayseri şube başkanı Süleyman Varol “Bugün ülke ve toplum yararı doğrultusunda bir çok alanda sorumluluklar üstlenen Mühendislerin günüdür.
İnsanlığın doğusundan bu yana mühendislik; insanlığı daha ileriye götürmek için yeni buluşlar ortaya koymuş ve zaman içinde kendini geliştirmiş bir alandır. Bilgi ve teknoloji üretiminde ve bunların günlük hayatta uygulanmasında mühendisler yetkilidir. İnsanlığın gelişimi için, elektrikten inşaata, çevreden genetiği, gıdadan, bilgisayara bir çok dalda mühendislik branşı bulunmaktadır. 21. yılda artan nüfus gelişen sanayi ve teknolojiye bağlı olarak değişime ayak uydurabilen ülkeler kendini geliştirmektedir. Ülke ekonomisini bu denli etkileyen değişimin baş kahramanları ise yine muhendislerdir.
Bir mühendis olarak asıl amacımız insanların ve toplumun sorunlarına ihtiyaçlarına teknik çözümler sunarak hizmet etmektir. Ülkemizde her daim katma değer sağlayacak mühendislere ihtiyaç vardır. Biz mühendisler dün olduğu gibi bugünde elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bunun bilincinde olarak mesleğimizi icra etmeye gayret ediyor, yeni muhendis arkadaşlarımıza yol göstermeye çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta üyelerimiz olmak üzere bütün meslektaşlarımın 5.Aralik Mühendisler gününü en içten dileklerimle kutluyorum.” Diye konuştu.