19 Mayıs 2022

HACILAR ERCİYES KAPI VE SERÇEL YAYLASI’NDA SON BAHAR GÜZELLİĞİ

Hacılar Erciyes Kapı’da sonbahar güzelliği eşliğinde ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi’nin Hacılar ilçe sınırları içerisinde bulunan Hacılar Kapı bölgesi yağan karla birlikte sonbaharın güzelliğini gözler önüne seriyor.

Kayseri il sınırları içerisinde bulunan ve şehir merkezine 20 km mesafede bulunan Hacılar Kapı bölgesi yağan kar yağışının ardından tesislerdeki doluluk oranı da arttı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında “Geleceğe Nefes” fidan dikme etkinliği kapsamında, Erciyes Kayak Merkezi Hacılar Kapı bölgesinde fidanlar toprakla buluşmuştu. Hacılar Kaymakamlığı ve Hacılar Belediyesi işbirliğiyle yapılan etkinlikte fidanlar toprakla buluşurken minik öğrenciler de çam fidanı dikti.

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Hacılar’ın ağaçlandırmada örnek bir ilçe olma yolunda ilerlediğini belirterek, “Erciyes Dağı Hacılar Kapı bölgesinde bizde ilçe olarak 85 milyon hedefine katkı sunmanın sevincini yaşamaktayız, ayrıca bu tür etkinlikler turizm alanlarında ayrı bir öneme sahip.” Dedi.

Başkan Özdoğan ilçe olarak gerek sonbahar gerekse ilkbaharda ağaçlandırma faaliyetlerinin durmadan devam ettiğini belirterek, “Türkiye’miz ağaçlandırmada bütün dünyada örnek bir ülke, bizde bu bağlamda örnek bir ilçe olmaya gayret ediyoruz” diyerek  emeği geçenlere teşekkür etti..