22 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kayseri Büyükşehir’e ödül

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da gerçekleşen ve toplam 224 belediyenin 262 farklı proje fikriyle rekabet ettiği Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda ‘Geleceğin Mucitleri’ isimli proje ile ödül kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Gençlere özel önem veren Büyükkılıç, ülkenin geleceği gençler için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrif ettiği Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ev sahipliğinde düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi ve Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ STANDINDA
Yerel kurum ve kuruluşların gençlik hizmetlerinde koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi ile genç girişimcilerin ve yenilikçi fikirlerin desteklenmesi gibi konuların amaçlandığı Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi’nde Kayseri Büyükşehir Belediyesi de yerini aldı. Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’ndeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi standını tanıttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri standını gezerek, Başkan Büyükkılıç’a tebriklerini ve Kayserililere selamlarını iletti. Ayrıca, standda misafirlere, kentteki faaliyetleri tanıtmanın yanı sıra meşhur pastırma ve Kayseri’ye has lezzet Nevzine Tatlısı ikram edildi.

BÜYÜKKILIÇ, ÖDÜLÜ ERDOĞAN’IN ELİNDEN ALDI
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği arasında Protokol İmza Töreni’nin ardından Genç Dostu Şehirler Fikir Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Uygulama Yarışması’na “Geleceğin Mucitleri” projesiyle katıldı. Yarışma kapsamında toplam 224 belediyenin 262 farklı proje fikriyle rekabet ettiği yarışmada ödül almaya hak kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

BÜYÜKKILIÇ’IN ANKARA’DA ONUR GECESİ
Gençlerin akıllı şehircilik projeleri gerçekleştirilmesinin sağlanacağı ‘Geleceğin Mucitleri’ projesinin ödül almasından dolayı memnuniyetini, gururunu ve sevincini paylaşan Başkan Büyükkılıç, gençler için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini ve saygılarını iletti. Büyükkılıç, “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizin her anlamda yetişmiş bireyler olmaları için de önemli çalışmalar yapıyoruz” dedi.