19 Ağustos 2022

ERÜ İlahiyat Fakültesi 53. Dönem Mezunlarını Verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İlahiyat Fakültesi 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 53. dönem mezunlarını verdi. Program kapsamında 274 öğrenci mezun oldu.

İlahiyat Fakültesi Bahçesi’nde de gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay, Genel Sekreter Murat Yenisu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kamil Cihan, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kasım Özgen, İl Müftü Vekili Mehmet İzci ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim Tilaveti’nin ardından mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kamil Cihan yaptığı konuşmasında Fakülteleri hakkında bilgiler verdi. Dekan Cihan, “Sevgili mezunlarımız, hepiniz bin bir emekle zahmetle geçen 5 yılın ardından bu mutlu günlere ulaştınız ve bu günlere ulaşmanın arkasında ailenizin desteğini ve hocalarınızın üstün gayretini unutmamanızı rica ediyorum. Değerli arkadaşlar, aldığınız ilahiyat tahsilinin öncelikle sizlere hayırlı ve faydalı olmasını temenni ediyorum. Kazandığınız bu birikimi hayatınıza taşıdığınızda her şeyin nasıl kolay bir hale geldiğini bizzat göreceksiniz” dedi.