24 Ocak 2022

Başkan Büyükkılıç’tan Millet Bahçesi’ne kütüphane müjdesi

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kütüphaneler şehri Kayseri’ye yakışacak yeni bir kütüphane projesini daha hayata geçiriyor. Büyükkılıç, Türkiye’nin en büyük millet bahçelerinden olacak Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisine devasa bir il hak kütüphanesi yapılacağının müjdesini verdi.
1 milyon 260 bin metrekare alan büyüklüğü ile dünyanın sayılı şehir parklarından birisi olacak Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin aynı zamanda bir kültür bahçesi konumunda olmasına yönelik önemli bir proje daha hayata geçiriliyor. Bu kapsamda kütüphaneler şehri olma yolunda irade gösteren Kayseri’ye yeni bir kütüphane daha ekleneceğini söyleyen Başkan Büyükkılıç, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisine yapılacak il halk kütüphanesi temelinin yakın zamanda atılacağı bilgisini vererek, şunları söyledi:
“Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde Kayseri’mize yakışır nitelikte bir il halk kütüphanesi inşa edeceğiz. Yakın zamanda temeli atılacak. Kütüphanemizde vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçları düşünüldü. Açıldığında Kayseri’mize, gelecek nesillerimize büyük katkı sağlayacak. Millet bahçemiz içerisinde hizmet verecek güzel bir kütüphane olacak. Büyükşehir Belediyesi olarak gelecek nesillerimizin, gençlerimizin yanındayız. Geçtiğimiz yıl belediyemizin kütüphanelerinden yüz binlerce vatandaşımız faydalandı. Ödünç verdiğimiz kitap sayısı 260 bini buldu. Yeni il halk kütüphanesi ile bu hizmetlere devam edeceğimizi duyurmak istiyorum.”