19 Ağustos 2022

Talas’ta gezici kütüphane eşliğinde okuma şenliği

Talas Belediye tarafından kırsal mahallelerde “Okuma Şenliği” başlatıldı. Bu kapsamda Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın kırsal mahallelerdeki vatandaşlara yönelik olarak hayata geçirdiği gezici kütüphane de kitapseverlerle buluşmaya başladı.
Her yaştan vatandaşın okuyabileceği kitapları bünyesinde barındıran kütüphanenin ilk adresi Kuruköprü Mahallesi oldu. Kuruköprü İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından merakla karşılanan kütüphane, mahalle sakinlerinden de yoğun ilgi gördü.
Kitap okuma etkinliğinin yanı sıra birbirinden eğlenceli birçok farklı organizasyonun yapıldığı uygulamada çocuklara yönelik akıl zeka oyunları, yüz boyama ve animasyon ekinlikleri de gerçekleştiriliyor.
Salı, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere haftanın 3 günü farklı bir mahallede olacak gezici kütüphanede her yaş grubuna hitap eden çok çeşitli kitaplar bulunuyor. Büyük küçük herkesin dilediği kitabı ücretsiz olarak ödünç alabildiği gezici kütüphane, 10.00 ve 16.00 saatleri arasında okurların ziyaretine açık olacak.
MUHTAR VE VATANDAŞLARDAN KÜTÜPHANEYE ÖVGÜ
Uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kuruköprü Mahalle Muhtarı Bilal Yardım, Başkan Yalçın’ın eğitimci yönüne dikkat çekerek eğitime her zaman destek verdiğini ifade etti. Çok güzel bir projenin hayata geçirildiğini söyleyen Muhtar Yardım, Başkan Yalçın’a teşekkür etti.
Gezici kütüphaneyi ziyarete gelen vatandaşlar da oldukça memnun olduklarını söyledi. Kitap okumayı çok sevdiğini belirten bir vatandaş, kütüphanenin ilçeye geleceğini duyduğunda çok sevindiğini ifade ederek Başkan Yalçın’a teşekkür etti. Duyduğu memnuniyeti dile getiren bir diğer vatandaş da “Böyle bir kütüphane ile gurur duydum, çok mutlu oldum. Çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.