27 Ekim 2021

Başkan Büyükkılıç’tan 5 ilçeye 5 traktör

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yahyalı, Sarız, Bünyan, Akkışla ve Yeşilhisar çiftçilerinin kullanımına sunulmak üzere 1 milyon 300 bin TL maliyetli 5 traktörü ilçelerin ziraat odası başkanlarına teslim etti.
Her zaman çiftçinin ve üreticinin yanında olan ve pandemi sürecinde tarıma ayrı bir önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çiftçilerin kullanımı için 1 milyon 300 bin TL harcanarak alınan 5 traktörü, Yahyalı, Sarız, Bünyan, Akkışla ve Yeşilhisar İlçe Ziraat Odaları’na teslim etti.
Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan traktör teslim töreninde tek tek ziraat odası başkanlarına traktörlerin ruhsatlarını teslim eden Başkan Büyükkılıç, “Hayırlı uğurlu olsun. Sarız’ımızın güzel insanları ağız tadıyla inşallah üretsinler, bizler de şehir olarak, ülke olarak kazanmış olalım. Sarızlı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. Bol üreten, bol kazanan ilçemiz olsun” dedi.
“ÇAM SAKIZI ÇOBAN ARMAĞANI”
Traktörlerin çam sakızı, çoban armağanı olduğunu ifade eden Büyükkılıç, “Yahyalı üreten ilçemiz, maneviyatın merkezi, elmasıyla meşhur, halısı ile meşhur, en önemlisi insanıyla meşhur. Biz o bölgemizin güzel insanlarına ne yapsak azdır. Bol bol bereketli şekilde üretsin ki, şehrimiz kazansın, ülkemiz kazansın. Bu çam sakızı çoban armağanı. Allah kazadan beladan esirgesin, üreteni bol, ürünleri çok olsun, Allah bereketini artırsın. Çiftçimizin her zaman yanındayız, onların derdi de, sevinci de bizim” şeklinde konuştu.