22 Mayıs 2022

Bisikletçiler pedallarını Kayseri’den Erciyes’e çevirdi

Erciyes Uluslararası Yol Bisikleti Yarışları dördüncü gününde Grand Prix World’s Best High Altitude etabı ile tamamlandı. Bisikletçiler, Kayseri’de ilk 4 günde 8 uluslararası yol bisiklet yarışı ile bin 50 kilometre pedal çevirdi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes AŞ, Erciyes Yüksek İrtifa Spor Turizmi Derneği ve Velo Erciyes organizasyonuyla Uluslararası Bisiklet Birliği UCI (Union Cycliste Internationale) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliği ve Develi Belediyesi, Spor A.Ş, Kayseri Ulaşım A.Ş, Kaytur A.Ş İl Sağlık Müdürlüğü ile kamu kurum ve kuruluşların destekleriyle düzenlenen müsabakalar Grand Prix World’s Best High Altitude Etabı ile tamamlandı.
Erciyes World’s Best High Altitude etabında, Kadın bisikletçiler 87 kilometre, Erkekler ise 136 km’lik mesafe kat etti. Şehir merkezinden başlayan müsabakalar 2 bin 100 metrede bulunan Erciyes Kayak Merkezi Hacılar Kapı’daki bitiş çizgisinde son buldu.
Grand Prix World’s Best High Altitude etabını kadınlarda birinciliği Rusya’nın Moskova Kadın Bisiklet Takımı’ndan Maria Novolodskaya, ikinciliği Rusya’nın Kadın Bisiklet Milli Takımı’ndan Anastasiia Chursına, üçüncülüğü ise Kolombiya’nın Colnago Cm Kadın Bisiklet Takım’ından Carolina Upeguı Quevedo elde etti. Erkeklerde ise Ukrayna Bisiklet Milli Takımı’ndan Anatolii Budıak birinci, Justiniano Hotels Bisiklet Takımı’ndan Savva Novıkov ikinci olurken, Ukrayna Bisiklet Milli Takımı’ndan Andriy Vasylyuk ise üçüncü oldu. Müsabakalarda dereceye giren sporculara düzenlenen tören ile ödülleri verildi. Ödülleri Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı takdim etti.
Türkiye, ABD, İtalya, İspanya, Rusya, Belçika, Uk