19 Mayıs 2022

17 üniversitenin rektörü Kayseri’de buluştu

CUMHURBAŞKANLIĞI İnsan Kaynakları Ofisi Destekleri ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ev sahipliğinde Nisan ayında yapılacak İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF ’20) öncesi 16 paydaş üniversitenin rektörü, rektör yardımcıları ve Kariyer Merkezi Müdürleri Kayseri’de toplandı.

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğünde düzenlenen toplantıya fuarın ev sahipliğini yapacak Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mustafa Çalış’ın yanı sıra, Abdullah Gül Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Karatay Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitelerin rektör ve rektör yardımcıları da katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kayseri Dünya Ticaret Merkezinde 13-14 Nisan tarihinde yapılacak ‘İKAF 20’ hakkında konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, bu sene ‘Yetenek her yerde’ teması ile yapılacak İç Anadolu Kariyer Fuarı’nın 10 ilde 130 üniversitenin katılımı ile yapılacağını söyledi.