25 Ocak 2022

Yönetim para versin, poz vermesin!

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, kulübün 1 yıldır yönetilmediğini belirtti. Gözbaşı, geçmiş yönetimin sorunlarını silmek için yeni yönetimin poz yerine maddi destek sağlaması gerektiğini vurguladı.

Gözbaşı, Kayserispor’un içinde bulunduğu durumlar hakkında önemli bilgiler verdi. Özellikle borçlarla ilgili konuşan Gözbaşı şunları söyledi:

“Şu ana kadar belediyemizden gelen bir destek var, sponsorluk anlamında. Ancak banka bunu geçmişteki bir teminata saymak istiyor. Kendi yönetim kurulumdan destek istiyorum. Şu anki krizi herkes biliyor. Sadece maçlara gelip gitmek yönetim kurulu üyesi olmanın gerekliliği değildir. Herkes bu gerçeği kabul etmeli, bu gerçeğin içinde olmak istiyorsa taşın altına elini koymalıdır. Aksi takdirde kimsenin Yönetim Kurulu’nda poz vermesine gerek yok. Gerçekleri görmek gerekiyor. Birçok takımda olduğu gibi bizim takımda da maddi sorunlar sonuna kadar gelmiştir.”

Erol Bedir’in başkanlığı dönemdeki yönetim şekline de değinen Gözbaşı, “Geçtiğimiz 1 senede takım yönetilememiştir. Hiç bir futbolcu alacağını alamamıştır. Her gün 5-6 tane dava geliyor. Bunlarla baş etmeye çalışıyorum. Bu arada UEFA’dan dava açanlar, TFF aracılığı ile dava gönderen arkadaşlar da bilsin ki Kayserispor yok olursa hiç kimse hiç bir şey alamaz”

Kayserispor’un 1 yıldır yönetilemediğini vurgulayan Gözbaşı, “ hiçbir futbolcuya ödeme yapılmamış. Sürekli sorun oluşturulmuş. Bunlarla baş etmeye çalışıyorum. Gelecek kaynaklarımız olursa onları ara transferde kullanmak istiyoruz.5 ya da 6 oyuncu almamız gerekecek. İnşallah sorunların üstesinden geliriz” diye konuştu.