24 Eylül 2021

Özel Kayseri OSB Teknik Koleji’nde Acil Durum Tatbikatı

Çocuklarımızın ve gençlerimizin içerisinde geleceğe hazırlandığı okulların, afetlere dirençli kurumlar haline gelmesi, öğrenci ve çalışanların fiziksel olarak korunması, güvenlik kültürü oluşturulması için Kayseri OSB İtfaiye Müdürlüğü ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından Özel Kayseri OSB Teknik Kolejinde tatbikat yapıldı.

Yaşanabilecek acil durumlara karşı hazırlıklı ve soğukkanlı olmamızı sağlamak için düzenlenen tatbikata Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Metin Kızılkan, Kayseri OSB Bölge Müdürü Ali Yaprak, Genel Sekreter Adil Özhan katıldı.

Tatbikata dair Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Metin Kızılkan ve Kayseri OSB Bölge Müdürü Ali Yaprak birer konuşma yaptı.

Kayseri OSB İtfaiye Müdürlüğü ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliği ile düzenlenen Acil Durum Tatbikatında; A, B ve C tipi yangınlara su, köpük ve portatif söndürme, arama kurtarma ve mutfak yangınlarına müdahale yöntemleri uygulandı.

Yangın ihbarının şekli ve önemi, yangın önleme tedbirleri, arama, kurtarma, tahliyenin önemi, söndürme teknikleri, ilk yardım konularına odaklanılan tatbikatta öğrencilere ve çalışanlara, yangından korunma tedbirleri ile yangın halinde yapılması gereken söndürme, kurtarma ve tahliye usullerini öğretmek, kapalı ve dumanlı ortam mahallinden yaralı tahliyesinin yapılması, yaralı müdahalesi ve tahliyesi senaryoları başarıyla gerçekleştirildi.