11 Ağustos 2022

VATANDAŞLARA TÜRK BAYRAĞI HEDİYE ETTİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla vatandaşlara Türk Bayrağı hediye etti.

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın en işlek caddelerinden biri olan İstasyon Caddesi’nde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ederek, esnaflara bayrak verdi. İşletme sahipleriyle keyifli sohbetler gerçekleştiren Başkan Çolakbayrakdar, bol ve bereketli kazançlar dileğinde bulundu. Bir esnaf ise Başkan Çolakbayrakdar’ı güllerle karşılayarak, anlamlı bir günde Türk Bayrağı hediye ettiği için Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Esnafların işyerlerini, vatandaşların ise evlerinin balkon ve pencerelerini Türk Bayrakları ile süslemeleri için bayrak hediye ettiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Milletimiz, her seferinde tarihimizi şanlı zaferlerle donatmıştır. Aziz Milletimiz, 1071’de Malazgirt’te başlattığı şanlı yürüyüşünün ardından, 30 Ağustos’ta bu toprakları bize vatan yapan son zaferin altına imzasını atmıştır. Milletimiz, çok zor şartlar altında birlik ve beraberlik sayesinde kazandığı Kurtuluş Savaşıyla barış ve huzur ortamını korumaya devam etmektedir. Düşmana karşı 97 yıl önce nasıl mücadele ettiysek, bugün de aynı mücadeleyi verme kararlılığı ile vatandaşlarımızın, Misak-i Milli sınırlarımızın ve hatta İslam Dünyasının güvenliği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, muasır medeniyetin tüm imkanlarından yararlanmamızı sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı ve bayrağı uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, tüm halkımızın Zafer Bayram’ını en içten duygularımla kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar’a, Türk Bayrağı dağıtımında Başkan Yardımcıları; İlyas Yıldırım, Hasan Kılıç, Ali Bulu ile Ümit Tokcan ve birim müdürleri de eşlik etti.