22 Mayıs 2022

Fatma Kirazgiller Aile Sağlığı Merkezi denetlenmiyor mu?

Hayırsever kirazgiller ailesi tarafından Talas’a kazandırılan Fatma Kirazgiller Aile Sağlığı Merkezi’nde doktor eksikliği hastaları olumsuz etkiliyor. Merkeze tedavi olmak amacı ile giden hastalar doktor yetersizliği nedeniyle geri dönmek zorunda kalıyor.

Daha öncede doktor eksikliği nedeniyle tartışmaların eksik olmadığı Fatma Kirazgiller Aile Sağlığı Merkezi’nde sorun devam ederken, tedavi olmak umudu ile giden hastalar saatlerce beklemek zorunda bırakılıyor. Bir türlü istenilen kapasitede çalıştırılmayan Fatma Kirazgiller Aile Sağlığı Merkezi doktor eksikliği nedeniyle hastaların tamamen tepki odağı oldu. Bazı hastaların doktor eksikliğinin giderilmesi için sağlık bakanlığına şikâyetlerde bulundukları, doktor eksikliğinin giderildiği ancak bu kez de doktorların görev yerinde bulunmadıkları iddiaları ortaya atıldı. Bölgede mini devlet hastanesi olarak açılışı yapılan ancak sorunları bir türlü çözülemeyen Fatma Kirazgiller Aile Sağlığı Merkezi vatandaşlardan olumsuz not almaya devam edeceğe benziyor.

Sağlık Müdürlüğü’nü göreve davet eden vatandaşlar, mini devlet hastanesinin tam kapasiteli çalışması için doktorların tamamının görev yapmaları çağrısında bulundular.