2 Temmuz 2022

100. YIL COŞKUSU

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı kurtuluş mücadelesi 100. yıldönümünde büyük coşkuyla kutlandı.

            Develi Cumhuriyet Meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başlayan program İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Adem Demir’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.  Necmiye Mustafa Maşlak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin folklor gösterilerinin sergilendiği ve şiirlerin okunduğu programda Dev Ali Gençlik ve Spor Kulübünün yakın döğüş spor gösterileri büyük beğeni topladı. Özellikle Develi’nin güllerinden olan Ramço’nun kickboks gösterisi izleyicilere keyif dolu anlar yaşadı. Develi’nin en güçlü sporcusunu seçmek için, Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve Develi Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak’la bilek güreşi müsabakası yapan Ramço protokolün tek tek bileğini bükerek Develi’nin en güçlü sporcusu kupasını yine ilçe protokolünün elinden aldı.

            Şahap Çanlıca yönetimindeki öğrencilerin türkü dinletisi yaptığı etkinliklerde, 19 Mayıs Gençlik Haftası münasebetiyle İlçe genelinde düzenlenen spor müsabakalarında, resim, kompozisyon ve Kuranı kerimi güzel okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere kupaları ve hediyeleri İlçe protokolü tarafından verildi. 19 Mayıs’ın Atatürk’ün ifadesiyle Atatürk’ün doğum tarihi olduğunu belirten Develi Kaymakamı Murat Duru’nun programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etmesinin ardından İlçe protokolünün öğrencilerle halay çekmesinin ardından program sona erdi.