2 Temmuz 2022

Deniz Türüç için anlaşıldı

İstikbal Mobilya Kayserispor’un yıldız oyuncusu Deniz Türüç için önemli bir gelişme yaşandı. Adı sık sık transfer listesinde yer alan Türüç için Galatasaray’ın işi sağlama aldığı ve bu futbolcu için Kayserispor yönetimine 2 Milyon Euro önerdiği öğrenildi. Sarı kırmızılı iki kulübün el sıkıştığı gelen bilgiler arasında.

Efsane Başkan Recep Mamur’un sarı kırmızılı kulübe kazandırdığı Deniz Türüç, sarı kırmızılı kulübün sigortası oldu. Mamur başkanın mirası olan Türüç’ün yüksek maliyetle satılma ihtimali olunca şimdiki yönetim el ovuşturmaya başladı bile. Daha önce de Başkan Mamur’un takıma kazandırdığı Warale ve Okay Yokuş transferlerinden de kasasına milyon dolarları koyan yönetim, şimdi de Deniz Türüç transferinden gelecek milyon dolarlara bakıyor. Galatasaray ile el sıkıştığı öğrenilen sarı kırmızılı kulüp, bu oyuncuya daha önce 10 Milyon Euro istemişti. Şuana kadar hep geçmiş yönetimin takıma kazandırdığı oyunculardan para kazanan, 3 yıldır bir futbolcu çıkarıp satamayan yönetim geçmiş yönetimin gölgesinde kulübe girdi sağlamaya devam ediyor. Türüç için Galatasaray ile el sıkıştığı öğrenilen yönetimin 2 Milyon Euro teklife sıcak baktığı ve anlaşma için sezonun bitmesini bekledikleri öğrenildi.

Deniz Türüç’in ise yakın çevresine “Galatasaray ile 2 milyon Euro’ya anlaşıldı. Önümüzdeki yıl yine bir sarı kırmızılı formayı giyeceğim’’ dediği öğrenildi.

Deniz Türüç’ün Kayserispor’da 30.06.2020 tarihine kadar sözleşmesi bulunuyor.