2 Temmuz 2022

Bıktırdın be Gyan

Asamoah Gyan Kayserispor’u perişan etti

Sahaya adımını attıktan kısa süre sonra sakatlanarak oyun dışında kalan ve sürekli aynı şekilde futbol oynamaktan kaçan İstikbal Mobilya Kayserispor’un başa bela oyuncusu Asamoah Gyan, sarı kırmızılı kulübü perişan etti.

Büyük umutlar ve astronomik paralarla alınıp hayal kırıklığı yaşatan Gyan, futboldan çok özel hayatı ve sakatlıkları ile gündeme geldi. Kayserispor’a geldiği günden itibaren sıkıntısı hiç bitmeyen, sakatlığı hiç düzelmeyen Ganalı oyuncu, Kayserispor yönetiminin adeta psikolojisini bozdu.

Oynamadan milyon dolarları cebe indiren, rahatlığı yerinde olan, yediği önünde yemediği arkasında olan Gyan, yattığı yerden Kayserispor Kulübünü büyük zararlara uğratmaya devam ediyor. Uzun süreli kontratı nedeniyle son durak olarak Kayserispor’u görüp ‘git’ dendiği zaman alacağı paradan güya indirim yapan ve sözleşmesine güvenen Gyan, Kayserispor’un gelmiş geçmiş en kötü ve en pahalı futbolcusu olmayı başardı.

2017 tarihinden bu yana Kayserispor’un ilk 11’inde sahaya çıkamayan, 10 kez mücadelenin son 15-20 dakikasında oyuna dâhil edilen Gyan, 7 kez sakatlanarak girdiği gibi oyundan çıktı. Bu yılın 6. Ayında sözleşmesi nihayet bitecek olan Gyan’ın Kayserispor’a maliyeti milyon dolarları geçmiş durumda.

Faruk Aydemir