11 Ağustos 2022

“Talas’ı beraber yönetelim”

TALAS

Cumhur İttifakı Ak Parti Talas Belediye Başkan adayı Mustafa Yalçın,  akademisyenlerle bir araya geldi. Yalçın, “Siz alt yapı, üst yapı işlerini bana bırakın, bizim gibi idealist insanlar için bu işler sıradan işler.. Sizlerden şehrin ruhunu, milli ve manevi değerlerini ayakta tutacak projeler istiyorum. Desteklerinizle göreve geldikten sonra Talas’ı beraber yönetelim ”dedi.

MHP Milletvekili İsmail Özdemir, Tabipler Odası Başkanı Hüseyin Per, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Akif Aksoy ile çok sayıda akademisyenin katıldığı programda konuşan

Yalçın, Victor Hugo’nun ‘Sefiller’ kitabından alıntı yaparak “ Victor Hugo şehir tanımı yaparken Paris’in alt yapısını anlatıyor. Bir şehrin alt yapıya kavuşması bir erin bir gecede general olmasına benzer.  Biz alt yapı ve üst yapımızı generalleştirdik” dedi.

Yalçın, Van’ı gördükten sonra Cumhur ittifakına en çok sevinen kişi ben oldum. Seçimler memleketimiz için hayırlı olsun”diye sözlerini tamamladı.

Mustafa Yalçın’ın Cumhur İttifakının değerlerini taşıyan bir aday olduğuna vurgu yapan MHP Milletvekili İsmail Özdemir ise, “Hepimiz adayların, samimi, tecrübeli ve hizmet aşkı taşıyarak enerjik bir şekilde Talas’ın sorunlarına vakıf olmasını isteriz. Mustafa Yalçın bey bunların hepsini ve Cumhur İtifakının değerlerini taşıyan, Talas’a değer katmaya, daha da geliştirmeye sevdalı ve gönüllü bir isim.

Bu anlamda bizlerin yani Cumhur İttifakının tüm mensuplarının kendisine olan inancı tamdır” ifadelerini kullandı.

Tabipler Odası Başkanı Hüseyin Per de,  başarılar dileyerek, “Seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Makine Mühendisleri Odası Başkanı Akif Aksoy’da, ” Mustafa Yalçın Başkan belediyecilik anlamında bir çok önemli başarıya imza atmış, şehrimizde  ve Van’da başarı ile görev yapmıştır. Bu vatan bizim vatanımız bundan sonra da inşallah birlikteliğimiz devam eder” şeklinde konuştu.

Akademisyenler ise Yalçın’ın Kayseri ve Talas için büyük bir şans olduğu görüşünde birleşip, her daim destek vereceklerini, birlikte güzel işlere imza atacaklarını ifade ettiler.