22 Mayıs 2022

“1 NİSAN ŞAKAYA GELMEZ”

İYİ PARTİ

İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Dr.Hasan Sami Özvarinli, AK Parti’li Başkanların 25 yıldır yönettiği, Kocasinan’ın içinde bulunduğu karamsarlık çıkmazı gibi bir sorunu olduğunu öne sürdü.”Çünkü Kocasinan için ortada hizmet filan yok. Karşımızda kaderine terk edilmiş kocaman bir köy var. Şimdi ne var, İYİ Parti adayı memleket evladı Özvarnli’nin rüzgâr’ı var. Biz insanların gıptayla bakacağı bir belediyecilik başarısı ortaya koyacağız. Kocasinan’ımızı bu kocaman köy görüntüsünden kurtaracağız, kent görünümüne kavuşturacağız ”Diyen Özvarinli şu sözleri kullandı:”Eğer vatandaşlarımız birkaç gün sonra 31 Mart pazar günü sandığa geçmişten hiç ders almadan giderse, bu kez çok daha derin bir hayal kırıklığı yaşanır ve ertesi sabahın 1 Nisan olması bu hayal kırıklığının ”şaka”ya gelmeyeceğini gösterir.”dedi.

“Güçlü geliyoruz, Halkın Derdini Biz Çözeceğiz”

Millet İttifakının, İYİ Parti Kurmayları; Medya, temsilcileriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi. Bir otelin restoranda düzenlen kahvaltıya, İl Başkanı Süleyman Bozkurt, İlçe Başkanı Yurder Şahin, Meclis üyesi adayları Kazım Yücel, Muharrem Yeğen ve Erhan Özhan ile birlikte basının karşısına geçtiler. Seçim çalışmaları hakkında bilgi aktardılar ve seçimlerin kardeşlik ve huzur içerisinde geçmesi dileğinde bulundular. Ardından Yeni Sanayi’de esnaf ziyaretiyle seçim çalışmalarına başladılar.

Kocasinan adayı ve beraberindekiler, Yeni Sanayi’de esnafla, Zümrüt ve Gaziosman Paşa’da pazarcı esnafıyla, Fevzi çakmak, Yeşil mahalle, Yavuzlar, Yeni mahalle ve Hırka’da, Ebiç’te, Seyrani’de vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaretler sırasında yaptığı konuşmasında mevcut yönetimi eleştiren Dr.Hasan Sami Özvarinli şöyle konutu:” Kocasinan için hazırladığımız projeler halkın derdini çözecek projelerdir. Tarımla ilgili, hayvancılıkla ilgili, işsizlikle ilgili, yoksullukla ilgili halinizden anlayan başkanınız olacak. Kocasinan’ın çok önemli sorunları var. Güçlü geliyoruz.Hep birlikte bu sorunları çözeceğiz. Bizim karşımızda aday olanlar projelerini açıkladılar. Siz ilk önce 1994-1999-2004-2009-2014-2019’a kadar geçen süre içerisinde halka verdiğiniz sözleri tutunuz mu yok?. İlk defa aday olmuş gibi proje açıklıyorlar. Bu Memleketin evlatları 31 Mart Pazar günü sandığa gittiğinde size demezler mi, sormazlar mı ki bunca yıldır neredeydiniz arkadaş.”

Kocasinan Başkan Adayı Dr.Hasan Sami Özvarinli, daha sonra merkezde faaliyet gösteren bir Alışveriş merkezine geçti, burada Büyükşehir Adayı Dursun Ataş ile birlikte ziyaretler gerçekleştirdi. Özvarinli, ardından Meclis üyesi adayı Kazım Yücel ve beraberindeki heyetle birlikte Yavuzlarda ev toplantısına katıldı. Yavuzlardaki programları sonrası seçim çalışmaları için Gaziosman Paşa Mahallesi’ne geçen Özvarinli, akşam saatlerinde gerçekleştirilen toplantılara katıldı. Özvarinli, göreve seçilmesi halinde, halkın derdini çözeceklerini, Kocasinan’ı yerelden kalkındıracaklarını söyledi. Kocasinan’da yaşayanların Refah seviyelerinin artırılmasının temel hizmet anlayışı olacağını vurgulayan Özvarinli, alışılagelmiş belediyecilik anlayışının kendi döneminde sona ereceğini söyledi. Seçim çalışmaları için günün geç saatlerinde seçim ekibiyle birlikte Mahalleden mahalle’ye geçen Başkan Adayı Özvarinli, bölgenin dört bir köşesine de yeralan tüm mahalleleri tek tek gezdiklerini,halkla buluştuklarını,onlarla dertleştiğini her fırsatta ifade ettiğini belirtti.

”Yeter Artık”

Seçime çok az bir zaman kaldığını belirten Özvarinli,” 31 Mart Pazar gününe kadar programlı bir şekilde çalışacağız ve etrafımızdakileri ikna deceğiz. Herkes sandıklarda görev alsın.21.yüzyılda hala seçim güvenliğini konuşuyorsak yazıklar olsun. Partizanlığı önleyeceğiz. Bitecek o iş. Sileceğiz tarihten. Partizanlık yap, yakınını al, torpil yap, liyakatine bakma, akrabanı bul, kızını getir, oğlunu getir, damadını getir, hatta torununu da getir… Yeter yahu. Yetmez mi?” diye konuştu. Özvarinli, ardından seçim çalışmalarına, ev toplantılarıyla devam etti. Özvarinli daha sonra, Büyükşehir Belediye Başkanı Dursun Ataş’ın İldem de açılışını yaptığı seçim ofisinin etkinliğine katılarak vatandaşlarla buluştu. Gündüzleri esnaf ve vatandaşlarla buluşan Özvarinli ve meclis üyesi adayları akşamları da birlikte ev toplantılarına katılarak hafta sonu seçim turlarını tamamladılar.