16 Mart 2024

“GÖNÜL BAĞIMIZI GÜÇLENDİRİYORUZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kardeş şehrimiz Mostar’dan eğitim için Kayseri’ye gelen KAYMEK öğretmenlerine sertifikalarını verdi. Başkan Büyükkılıç, KAYMEK’in Mostar’daki kurs merkezi ile Bosna ile olan gönül bağımızın daha da güçlü hale geldiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK, Bosna Hersek’in Mostar şehrindeki kurs merkezi ile hizmetlerini uluslararası boyutta sürdürmeye devam ediyor. Yunus Emre Enstitüsü ile birlikte açılan Mostar Kurs Merkezi’nde görev yapan ve Kayseri’ye gelerek KAYMEK kurslarına katılan eğitmenler Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti.     

Bosnalı eğitmenlere sertifikalarını vererek başarılar dileyen Başkan Memduh Büyükkılıç, “Amacımız, gönül bağımız olan bu güzel ülkeyle bağımızı daha da pekiştirmek. Her sene yaklaşık iki yüz öğrenci Mostar’daki kurslarımızı tamamlayarak sertifika alıyor” dedi.

Kardeş şehir Mostar’dan gelen Ebru Eğitmeni Tarık Zagorcic de kendisini biraz daha geliştirmek için Kayseri’de ebru eğitimi aldığını ifade etti. Zagorcic, yaz döneminde Mostar Kurs Merkezi’nde Türkçe eğitimi verildiğini de belirtti. Filografi Eğitmeni Jasmina Feyzic de Kayseri’yi çok sevdiklerini dile getirdi.

Yazarlarımızın diğer yazıları için tıklayınız.
follow me