21 Mart 2024

33 bin ziyaretçi

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, 23 NİSAN HAFTASINDA SELÇUKLU UYGARLIĞI MÜZESİ VE MİLLİ MÜCADELE MÜZESİ İLE HAYVANAT BAHÇESİ'NİN ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI. BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'IN ÇOCUKLARA HEDİYESİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ. 1 HAFTA İÇİNDE MÜZELERİ 30 BİNİ AŞKIN KİŞİ, HAYVANAT BAHÇESİNİ DE 33 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 23 Nisan haftasında Selçuklu Uygarlığı Müzesi ve Milli Mücadele Müzesi ile Hayvanat Bahçesi’nin çocuklara ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Başkan Büyükkılıç’ın çocuklara hediyesi büyük ilgi gördü. 1 hafta içinde müzeleri 30 bini aşkın kişi, Hayvanat Bahçesini de 33 bin kişi ziyaret etti. 
MÜZELERE ZİYARETÇİ AKINI 
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, çocuklar için 23 Nisan şöleni yapmakla kalmamış ve çocuklara bayram hediyeleri de vermişti. Bu hediyeler arasında müzelerin ücretsiz olması da vardı. 15-22 Nisan 2019 tarihlerinde ücretsiz olan Selçuklu Uygarlığı Müzesi ve Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi ziyaretçi akınına uğradı. Selçuklu Uygarlığı Müzesi’ni 1 hafta içinde 14 bin 960 kişi, Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi’ni ise 15 bin 355 kişi ziyaret etti. Her iki müzede pazartesi günleri hariç her gün 09:00-17:00 saatleri arasında ziyaretçi kabul ediyor. 
HAYVANAT BAHÇESİ’NE 33 BİN ZİYARETÇİ 
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın çocuklara bir başka hediyesi de Anadolu Harikalar Diyarı’ndaki Hayvanat Bahçesi’nin de ücretsiz olmasıydı. Hayvanat Bahçesi’ni 23 Nisan haftasında 33 bin kişi gezdi. Hayvanat Bahçesi gezisinden yaklaşık 15 bin çocuk ücretsiz faydalandı. 

Yazarlarımızın diğer yazıları için tıklayınız.
follow me